بخوانید
برای آنهایی که خوابشان نمی‌برد!
0

برای آنهایی که خوابشان نمی‌برد!

نوشته سیدپوریا حسینی۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۴۴

در مطالب پیشین، به معرفی بازی‌هایی پرداختیم که در ایام امتحانات، می‌توانستند چاشنی درس خواندن شوند؛ یک سرگرمی سالم برای اوقات استراحت میان ساعت‌های مطالعه. حالا وقتش رسیده است که کمی جزئی‌تر به این مسئله نگاه کنیم. فرض کنید شب امتحان است. دو حالت ممکن است؛ یا درس‌هایتان را خوانده‌اید و با خاطری آسوده سر بر بالین گذاشته‌اید و نکات مهم را توی ذهنتان مرور می‌کنید، یا به‌ هر دلیلی نتوانسته‌اید درستان را خوب بخوانید و حالا با کلی اضطراب و استرس روی تخت دراز کشیده‌اید و به نمره‌ای فکر می‌کنید که مایه‌ی خجالت و ناراحتی‌تان خواهد شد. چه جزو دسته‌ی اول باشید و چه دسته‌ی دوم، بی‌خوابی شب امتحان یکی از مهمترین چالش‌های این ایام است. مخصوصاً که در ماه رمضان، روزها بیشتر به خواب و استراحت می‌گذرد و عمده‌ی فعالیت‌ها، شب انجام می‌شوند. برای هر دو دسته‌‌ای که پیشتر اشاره شد، خواب شب امتحان امری ضروری‌ست؛ اگر درس‌هایتان را خوانده باشید، باید صبح آسوده و راحت بیدار شوید و به‌خاطر بی‌خوابی، معلومات و تلاش‌هایتان را به باد ندهید و اگر هم درس نخوانده‌اید، دست‌کم صبح را زودتر از خواب بلند شوید و از چند نفر از بچه‌ها کمک بگیرید که امتحان را آنقدرها هم خراب نکنید. اگر امشب بی‌خوابی به سرتان زده است و فکر می‌کنید هیچ راه‌حلی برای خوابیدن به‌موقع وجود ندارد، تا آخر این متن را بخوانید؛ مثل همیشه دنیای بازی‌ها آماده است تا جادوهایش را برایتان رو کند.

یک بازی آرام و دور از شلوغی‌های معمول در عناوین مختلف اندرویدی، چاره‌ی کار است؛ البته که موسیقی، فیلم‌های سیاه و سفید قدیمی که بعد از ۱۰ دقیقه آدم خودبه‌خود پای تلویزیون خوابش می‌برد و صدالبته شمردن گوسفند‌ها، راه‌های مبارزه با بی‌خوابی‌ست، اما هیچ‌چیز مثل یک بازی آدم را درگیر نمی‌کند و به همین‌ دلیل، هیچ‌چیز مثل بازی در امور روزمره‌ی زندگی تاثیرگذار نیست. پیشنهاد امشب، بازی مشهور و معروف aa است. بازی‌ای با حدود ۱۰۰ میلیون دانلود در مارکت گوگل‌پلی که می‌توان از آن به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین عناوین چند سال اخیر در بازار اندروید یاد کرد. اگر aa را دیده باشید می‌دانید که چقدر همه‌چیز ساده‌ست اما اگر ندیده‌اید، مطمئن باشید با همین یک جمله گیم‌پلی بازی دستتان خواهد آمد: نقطه‌ها را لای خط‌ها جا کن. همین! هیچ‌چیز پیچیده‌ای در aa وجود ندارد. دایره‌ای که چند پاره‌خط به آن وصل است و مدام می‌چرخد و بازیکن باید طوری توپ‌هایش را بین این پاره‌خط‌ها بفرستد که با آنها تداخلی نداشته باشند. البته مکانیک و گیم‌پلی ساده‌ی بازی نباید شما را به خطا بیندازند؛ چند مرحله که جلو بروید، متوجه چالش‌های سخت و دردناکی که در انتظارتان هستند خواهید شد. ممکن است برای عبور از یک مرحله، نیاز به ساعت‌ها تلاش و ممارست باشد. با این‌حال، اگر خواب از سرتان پریده یا اضطراب امتحان امانتان را بریده است، همین حالا همه‌چیز را رها کنید و سراغ aa بروید. دقتی که باید در این بازی به‌خرج دهید، حسابی خسته‌تان می‌کند؛ طوری‌که بعد از رد کردن یک مرحله، احساس حسین رضازاده را بعد از جابه‌جایی رکورد جهانی وزنه‌برداری خواهید داشت. aa ذهنتان از همه‌چیز منحرف شوید؛ همه‌چیز مثل اضطراب، استرس، بی‌خوابی، فکرهای پوچ و الکی و البته امتحان فردا. در عوض، وقتی سراغ aa می‌روید باید همه‌ی تمرکزتان را روی توپ‌هایتان بگذارید؛ شرایط حیاتی‌ست و فرصتی برای اشتباه نیست.

دنیای بازی‌ها همیشه می‌توانند کمک‌حال ما باشند. پس یک‌بار دیگر به این غول‌های دوست‌داشتنی عرصه‌ی گیم اعتماد کنید و بدون اتلاف وقت، aa را روی گوشی یا تبلتتان بریزید. البته نمی‌توان قول داد که بعد از این‌کار، عاقبت خوبی نصیبتان شود؛ چراکه با مهیج‌ترین و اعتیادآورترین بازی چند سال اخیر سروکار دارید. شاید aa امشب به شما یک خواب خوب و آسوده هدیه کند، اما بعید نیست شب‌های بعد انتقامش را بگیرید و آنقدر برای پشت سر گذاشتن یک مرحله بیدار نگه‌تان دارد که آرزو کنید کاش شب امتحان را تا صبح بیدار می‌ماندید!

نظرت چیه؟
باریکلا!
0%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سیدپوریا حسینی

شما باید ورود نظر بگذارید