اخبار
بخوانید
فروش PS4 از مرز ۶۰ میلیون دستگاه گذشت
0

فروش PS4 از مرز ۶۰ میلیون دستگاه گذشت

نوشته میلاد طاهرنژاد۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴

بعد از حضور بیش از سه سال در بازار فروش،‌ PS4 همچنان در حال فروش خوبی است. تا پایان ماه مارس، کمپانی سونی بیش از ۶۰ میلیون دستگاه را به بازار فرستاده است.

کمپانی ژاپنی توانست به پیش‌بینی خود در این ماه دست یابد، و این موضوع در شرایطی رخ داد که بسیاری تصور می‌کردند سونی به این مهم دست نخواهد یافت با توجه به به این‌که ضربه‌ی اقتصادی غیر منتظره‌ای در رابطه با بازار نرم‌افزار شکل گرفته بود.

اما گزارش مالی سال ۲۰۱۶ سونی به انتشار رسید که به خوبی نشان از انجام ماموریتی بزرگ دارد. کنسول نسل هشتمی سونی توانسته طی ۱۲ ماه گذشته، ۲۰ میلیون دستگاه به فروش برساند و این در حالی است که PS4 از زمان عرضه در سال ۲۰۱۳، هر ساله عملکردی بهتر را داشته است.

مقدار فروش PS4 در سال مالی ۲۰۱۳،‌ در حدود ۷.۵ میلیون دستگاه، در سال مالی ۲۰۱۴، در حدود ۱۴.۸ میلیون دستگاه و در سال مالی ۲۰۱۵ حدود ۱۷.۷ میلیون دستگاه بوده است. این فروش در سال مالی اخیر نزدیک به ۱۸ میلیون دستگاه بوده که خیره‌کننده است.

اما نقطه‌ی عطف آنجاست که پلی‌استیشن ۴ همچنان به فروشی بیشتر از PS2 در همین بازه‌ی زمانی ادامه می‌دهد. و اگر تا پایان ماه مارس سال بعد به میزان ۷۸ میلیون دستگاه فرستاده شده به بازار دست یابد، آماری نزدیک به فروش کلی PS3 طی عمر ۵ ساله‌اش در بازار دست خواهد یافت.

نظرت چیه؟
باریکلا!
83%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
17%
درباره نویسنده
میلاد طاهرنژاد

شما باید ورود نظر بگذارید