اخبار
بخوانید
آمار فروش ماه مارس آمریکای شمالی اعلام شد
0

آمار فروش ماه مارس آمریکای شمالی اعلام شد

نوشته میلاد طاهرنژاد۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸

گروه NPD هر ماهه آمار فروش کنسول‌ها و بازی‌ها را در آمریکای شمالی منتشر می‌کند. اخیرا آمار مربوط به فروش این ماه هم به اشتراک گذاشته شد.

طبق آماری که برای ماه مارس از طرف NPD اعلام شد، نینتندو سوییچ برترین فروش را بین کنسول‌ها به خود اختصاص داده است. ماه مارس ۲۰۱۷ نه تنها بهترین ماه برای نینتندو و کنسولش بوده، بلکه بهترین ماه در تاریخ کمپانی نینتندو بوده  و با کنار زدن Gameboy Advanced، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین NPD اعلام کرد که سوییچ یکی از موفق‌ترین عرضه‌ها از سال ۱۹۹۵ تا به حال داشته است.

در کمال تعجب، کمپانی یوبی‌سافت با حضور Ghost Recon: Wildlands در صدر جدول نرم‌افزاری این ماه ایالات متحده قرار گرفته است. و این مهم در حالی به انجام رسید که Wildlands توانست انحصاری نینتندو، The Legend of Zelda: Breath of the Wild را کنار بزند.

همچنین Ghost Recon: Wildlands توانست لقب دومین عرضه‌ی موفق بین آثار تام کلنسی را به خود اختصاص دهد و بهترین فروش را بین تمام بازی‌های ۲۰۱۷ داشته باشد. همچنان در بین آثار تام کلنسی، The Division بهترین آغاز به کار در بازار را داشته است.

رتبه‌ی سوم به Mass Effect: Andromeda تعلق گرفت. پنج رتبه‌ی اول با حضور دو انحصاری سونی، Horizon: Zero Dawn و MLB 17 کامل شد.

ده بازی پرفروش این ماه به شرح زیر هستند:

Tom Clancy’s Ghost Record: Wildlands (Ubisoft)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
Mass Effect: Andromeda (Electronic Arts)
Horizon: Zero Dawn (Sony)
MLB 17: The Show (Sony)
Grand Theft Auto V (Take-Two)
For Honor (Ubisoft)
NBA 2K17 (Take-Two)
Nier: Automata (Square Enix)
Call of Duty: Infinite Warfare (Activision Blizzard)

 

باید دید که آیا نینتندو خواهد توانست طی ماه‌های آتی جایگاه نخست سوییچ را حفظ کند یا خیر. مطمئنا یکی از دلایل موفقیت این ماه سوییچ، عرضه‌ی Legend of Zelda بوده است. در تابستان هم Splatoon به شکل انحصاری راهی این کنسول خواهد شد.

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
میلاد طاهرنژاد

شما باید ورود نظر بگذارید