اخبار
بخوانید
تسلیم نشو! با بی‌حوصلگی عصر جمعه بجنگ!
0

تسلیم نشو! با بی‌حوصلگی عصر جمعه بجنگ!

نوشته سیدپوریا حسینی۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳

همه‌ی ما ملال و رخوتی که عصرهای جمعه تمام وجودمان را می‌گیرد، تجربه کرده‌ایم. توی تختمان غلت می‌زنیم، شبکه‌های تلویزیون را تندتند عوض می‌کنیم و نهایتاً جلوی هیولای عصرجمعه به زانو می‌افتیم و تسلیم می‌شویم. اما بیایید برای یک‌بار هم که شده سلاحمان را بیرون بکشیم و با این غول بی‌شاخ و دم بجنگیم. کافیست گوشی یا تبلتان را بردارید و یکی دوتا از بازی‌های زیر را امتحان کنید. بازی‌هایی که هم از مکانیکی ساده برخوردارند و یادگیری‌شان زمان‌بر نیست و هم بیش از آنچه فکرش را بکنید به هیجانتان می‌آورند.

‌Ballz: بازی جدید استودیوی Ketchapp یک بازسازی خلاقانه از بازی محبوب دوران بچگی‌مان است. تعدادی بلوک توی صفحه وجود دارد که شما باید با جهت‌دهی به توپ یا توپ‌هایتان، آنها را نابود کنید. هر مرحله بلوک‌ها یک پله پایین می‌آیند و وقتی به انتهای صفحه برسند، می‌بازید. البته آنقدرها هم که به نظر می‌رسد، قضیه ساده نیست. روی هر بلوک عددی نوشته شده که نشان‌ می‌دهد پس از چندبار برخورد توپ به آن، بلوک از بین می‌رود. ضمناً با گرفتن دایره‌هایی که در هر مرحله بین بلوک‌ها قرار می‌گیرند، توپ‌هایتان افزایش می‌یابد. همین دو نکته‌ی ساده این بازی را تبدیل به انتخابی مهیج و چالش‌برانگیز در غروب دلگیر جمعه می‌کند.

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari: اگر فقط می‌خواهید عصر جمعه را به خوبی و خوشی پشت سر بگذارید، سمت این بازی هم نروید. دلیلش ساده‌ست؛ اعتیاد به این بازی به یک روز و دو روز ختم نمی‌شود و تا مدت‌ها درگیرش خواهید بود. در این عنوان کژوال باید در نقش یک مدیر باغ‌وحش، حیوانات سرکش را با یک کمند مهار کنید و سوارش شوید. البته خب هر حیوان فقط مدت کوتاهی سواری می‌دهد و بعد با خونسردی کامل زمینتان می‌زند. چالش شما، سوار شدن روی حیوانات مختلف (از گورخر و شترمرغ گرفته تا فیل و بوفالو و شیر) و رد کردن موانعی‌ست که با اعصاب و روانتان ور می‌روند. تجربه‌ی یک دقیقه‌ای بازی کافیست تا معتادش شوید و دیگر نتوانید از آن دست بکشید. راستی، یادتان باشد که می‌توانید حیواناتی که توی مسیر رام می‌کنید را به باغ‌وحش شخصی‌تان اضافه کنید.

aa: احتمالاً خیلی از شما با این بازی پرطرفدار و جذاب برخورد کرده‌اید. البته تنها نیستید؛ میلیون‌ها نفر در جهان درگیر این بازی‌اند. آفتاب روز جمعه که رو به غروب گذاشت، گوشی‌تان را بیرون آورید و فارغ از قیل و قال جهان، توپ‌های سیاه را بین خطوطی که مدام می‌چرخند بندازید. این تمام چیزی‌ست که باید درباره‌ی aa بدانید. بازی‌ای کاملاً ساده که روند سخت شدن مراحلش، یک اعصاب‌سنج تمام‌عیار است. بااینکه گاهی اوقات احساس عجز و ناتوانی در رد کردن مراحل تمام وجودتان را فرامی‌گیرد، اما هیچ‌وقت از تجربه‌ی aa خسته نخواهید شد. درست مثل Rodeo Stampede، این بازی نیز مسکن و درمان سریع بی‌حوصلگی و ملال است.

Alto’s Adventure: آلتو با اسنوبرد جادویی‌اش به کمکتان آمده تا کسالت غروب جمعه را تبدیل به یک چالش هیجان‌انگیز و متفاوت کند. چه چیزی بهتر از یک بازی آرکید مهیج که بازیکن را وارد دنیایی خارق‌العاده می‌کند؟ آلتو همه‌ی این ویژگی‌ها را دارد و می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تجربه‌اش کنید. گرافیک مینیمال بازی و همچنین فضاسازی درجه‌یک با استفاده از موسیقی و صداهای پس‌زمینه، قطعاً  نظرتان را راجع به حوصله‌سربودن عصرهای جمعه عوض خواهد کرد. راحت روی مبل لم دهید و غرق در دنیایی شوید که استودیوی Noodlecake آفریده است. ضمناً حواستان به رکوردهایی که می‌زنید هم باشد؛ دوستانتان در کمینند تا با عملکردی بهتر، شما را پشت سر بگذارند. رد کردن یکی-دو مرحله، مجابتان می‌کند که آلتو را در چالش‌های اسنوبردی‌اش همراهی کنید.

پس به‌جای اینکه عصرجمعه زانوی غم بغل بگیرید، به سرزمین خارق‌العاده‌ی بازی‌ها پناه بیاورید. یادتان باشد هر رکوردی که زدید را برای دوستانتان بفرستید. این‌طوری توی مدرسه، دانشگاه یا محل‌کار، کل‌کل شدیدی درمی‌گیرد و هفته‌تان را می‌سازد. وقتش رسیده که پرچمتان را بالاتر از همه‌ی دوستانتان بکوبید.

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سیدپوریا حسینی

شما باید ورود نظر بگذارید