بخوانید
مقاومت و مدیریت، تا آخرین قطره‌ی خون
0

مقاومت و مدیریت، تا آخرین قطره‌ی خون

نوشته سیدپوریا حسینی۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آدم‌های موفق، مدیریت زمان و منابع است. آنها می‌دانند که در چه زمانی چه عکس‌العملی نشان دهند و از منابع و قابلیت‌هایشان چگونه و کجا استفاده کنند. از طرف دیگر بسیاری از ما هر روز تلاش می‌کنیم تا به اهدافمان نزدیک‌تر شویم؛ تلاش‌هایی که گاهی اوقات موفقند و گاهی به نتیجه نمی‌رسند. اما نکته‌ی مهم، جهت‌دهی به قوایمان است؛ چراکه انرژی و نیروی ما برای انجام یک کار محدودست. اگر از برنامه‌ریزی‌های بی‌سرانجام و تلاش‌های بی‌ثمر خسته شده‌اید، نگاهی به بازی‌های زیر بیندازید؛ بازی‌هایی که مدیریتتان را تقویت می‌کنند، به زمان‌بندی‌تان سروسامان می‌دهند و باعث می‌شوند نسبت به دارایی‌ها و منابعی که در اختیار دارید، محتاط‌تر و عاقلانه‌تر نگاه کنید. زمانی‌که مرزهایتان مورد هجوم دشمنان قرار می‌گیرد و شما باید در زمان مناسب، واکنش درستی نشان دهید، همه‌چیز فرق می‌کند؛ چراکه یک حرکت اشتباه، به سقوط مرزهایتان منجر خواهد شد.

Alien Creeps TD: محبوب‌ترین بازی دفاع از قلعه‌ (Tower Defense) به کمکتان آمده است تا توانایی‌های مدیریتی‌تان را بسنجید و ارتقا دهید. مثل تمام بازی‌های این ژانر، دشمنان از مسیرهای مختلف به سمت مقر فرماندهی‌تان روانه می‌شوند و شما باید با استفاده از ادوات جنگی‌ای که در اختیار دارید، نابودشان کنید. در Alien Creeps TD تنوع سلاح‌ها، دشمنان و همچنین ارتقای شاخه‌ای منابع آنقدر زیاد است که هیچ‌وقت از تجربه‌ی بازی خسته نمی‌شوید. درست مثل دنیای واقعی، باید از هرکدام از سلاح‌هایتان در جای درست و در زمان مناسبی استفاده کنید؛ با این تفاوت که در دنیای واقعی سلاحتان هوش و مهارت‌هایتان است و در بازی، لیزرها و هلیکوپترها و بمب‌ها. ۵۰ مرحله‌ی فوق‌العاده هیجان‌انگیز انتظار شما را می‌کشند تا با تمام قوا به مقابله‌ی با دشمنان بروید. استراتژی بچینید، آرایش نیروهایتان را در مسیر حرکت دشمنان تعیین کنید و اصول مدیریت منابع را از همین‌جا یاد بگیرید. اصولی که می‌توانید در زندگی‌تان هم پیاده کنید.

Kingdom Rush: محیطی فانتزی در کنار طراحی فوق‌العاده هوشمند بازی، Kingdom Rush را به یکی از انتخاب‌های پرطرفدار ژانر دفاع از قلعه تبدیل کرده است. در این بازی برخلاف Alien Creeps که فضایی عملی‌تخیلی دارد، با محیطی حماسی و اساطیری سروکار داریم. هیولاها، سلاح‌ها و ادوات جنگی‌ای که یادآور بازی‌هایی چون سری WarCraft هستند و نقشه‌ای که هرچه در آن پیش می‌رویم، سخت شدن مراحل را باتمام وجود احساس می‌کنیم. مراحل در کوه‌ها، دشت‌ها و بیابان‌های ترسناک ساخته شده‌اند و بدون طراحی یک استراتژی کامل، نمی‌توان به موفقیت چشمگیری در بازی دست یافت.
برنامه‌ریزی، مدیریت زمان و همچنین جهت‌بخشی به انرژی روزانه‌مان در گروی تمرین مداوم است. بازی‌های ویدئویی امکان این تمرین را بدون هیچ ریسکی در اختیارمان قرار می‌دهند. شاید در بادی امر هیچ ارتباطی میان بازی فانتزی‌ای چون Kingdom Rush و واقعیت زندگی روزمره‌مان نباشد، اما در بطن همه‌ی بازی‌ها، مهارت‌هایی وجود دارند که در زندگی‌ به کمکمان می‌آیند. پس همین‌ حالا سراغ این عنوان جذاب بروید و سعی کنید در محدودیت‌ها شکوفا شوید؛ مطمئن باشید اگر در یک بازی موفق شوید، احتمال موفقیتتان در زندگی شخصی نیز افزایش می‌یابد. جادوگرها و ماشین‌های جنگی‌تان را رها کنید و سلطنتتان را بگسترانید.

Toy Defense: بعد از دو بازی با تم علمی‌تخیلی و فانتزی، تجربه‌ی عنوانی که به واقعیت شباهت بیشتری دارد و یادآور فضای جنگ جهانی اول است، خالی از لطف نیست. در Toy Defense باید مهارت‌های استراتژیکتان را به‌کار بگیرید تا روبه‌روی دشمنان بی‌پایانتان بایستید. سلاح‌ها و نیروهای پیاده‌نظام و همچنین نقشه‌های بازی، اسباب‌بازی‌هایی از سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۰ میلادی‌اند و آنچه جذابیت بازی را چندبرابر می‌کند، تاکتیک‌های خاصی‌ست که بازیکن می‌تواند برای مقابله با دشمنان استفاده کند. ارتقا قلعه‌ها و نیروها (که به‌صورت شاخه‌ای تا ۲۴ مرحله ارتقا می‌یابند) و مبارزه با ۹ گروه مختلف از دشمنان که از مسیرهای مختلفی به سمت مرزهایتان هجوم می‌آورند، Toy Defense را به یکی از چالشی‌ترین بازی‌های ژانر دفاع از قلعه تبدیل کرده است.

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سیدپوریا حسینی

شما باید ورود نظر بگذارید