بخوانید
وقت‌کشی در پایان وقت اضافه
0

وقت‌کشی در پایان وقت اضافه

نوشته سیدپوریا حسینی۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲

در فوتبال لحظاتی وجود دارد که نتیجه را می‌توان با قاطعیت حدس زد؛ وقتی تنها یک دقیقه به پایان بازی مانده و اختلاف گل‌های دو تیم آنقدر زیاد است که هر کسی می‌تواند بگوید برد یا باخت به چه تیمی تعلق می‌گیرد. حالا نیمه‌های شب را تصور کنید؛ زمانی‌که تلاش می‌کنیم چشمانمان را ببندیم و بدون فکر کردن به گذشته و آینده، خواب آرامی را تجربه کنیم. شباهت آنچه در فوتبال رخ می‌دهد با آنچه بعضی شب‌ها تجربه می‌کنیم، غیرقابل انکار است. در هر دو نتیجه هیچ تغییری نمی‌کند؛ هرکاری کنید نه گذاشته‌ای جبران و نه آینده‌ای ساخته می‌شود. در فوتبال هم اتفاق خاصی نمی‌افتد؛ به همین خاطر است که تیم برنده رو به «وقت‌کشی» می‌آورد. توپ را به گوشه‌های زمین می‌برد، بازیکنان تمارض می‌کنند و تعویض‌های پی‌درپی صورت می‌گیرد. تیم بازنده البته کورسوی امیدی دارد و به در و دیوار می‌زند و سانتر می‌کند و چند موقعیت خطرناک هم ایجاد می‌کند؛ اما در نتیجه‌ی بازی خللی وارد نمی‌شود.

ترجیح می‌دهید عضو تیم برنده باشید یا بازنده؟ وقتی توی تخت‌خوابتان غلت می‌زنید و از بی‌خوابی، ذهنتان سمت هزارجور فکر می‌رود، می‌توانید مثل تیم برنده وقت‌کشی کنید تا سوت پایان بازی به صدا درآید و خوابتان ببرد و می‌توانید مثل تیم بازنده، بی‌خوابی بکشید و نهایتاً با ذهنی ناآرام و مستاصل خواب بروید. اگر اولی را انتخاب کنید، صبح فردا شاد و سرحال بیدار می‌شوید و احتمالاً یادتان هم نخواهد آمد که چرا دیشب بی‌خوابی به سرتان زده بود و در صورت پیوستن به تیم بازنده‌ها، صبح روز بعد پریشان و سرگردان از خواب می‌پرید و باید یک روز کامل صبر کنید تا سوت پایان بازی را بزنند.

راه‌کارهای روان‌شناسانه‌ی زیادی برای یک خواب خوب وجود دارند اما گیمرها می‌دانند که هیچ‌چیز مثل یک بازی، نمی‌تواند آدم را از واقعیت جدا کند. اگر شما هم می‌خواهید در تیم برنده‌ها باشید و ذهنتان را از فکرهای پوچ و بی‌دلیل خالی کنید، تجربه‌ی بازی‌های زیر را از دست ندهید؛ بازی‌هایی که دقایق آخر بازی خواب و بیداری را لذت‌بخش می‌کنند و خوابی آرام و بی‌دغدغه را برایتان رقم می‌زنند.

Doodle Jump: محیطی ساده و چشم‌نواز در کنار مکانیکی ساده و اعتیادآور، به طراحی یکی از بهترین بازی‌های گوشی‌های هوشمند سال‌های اخیر انجامیده است. در Doodle Jump تنها کاری که باید انجام دهید، پریدن به پله‌های بالاتر است. البته در این راه باید مراقب موانعی که پیش رویتان قرار دارند باشید؛ گاهی اوقات خفاش‌ها و هیولاها بالای سرتان منتظرند تا شما را به چنگ آورند و گاهی یک جت که سرعت بالارفتنتان را بیشتر می‌کند. قبل از کنار گذاشتن بازی به رکوردهایی که گیمرها در سرتاسر جهان در آن زده‌اند، نگاهی بیندازید؛ احتمالاً ترغیب خواهید شد که تا ابد بازی را ادامه دهید. البته اگر وقت خواب خودتان را در حال پریدن‌ به سمت بالا دیدید، خیلی تعجب نکنید. از Doodle Jump کمتر از این هم انتظار نمی‌رود.

Stick Hero: یک سامورایی و بی‌نهایت سکو. دو راه مقابل شماست؛ یا به اندازه‌ی فاصله‌ی میان سکوها نردبان درست کنید و نینجای تنها را به سکوی بعدی برسانید، یا با استفاده از چوب‌های رزمی، هندوانه‌های پیش رویتان را بشکنید. Stick Hero از آن دست بازی‌هایی‌ست که دقیقاً برای وقت‌کشی ساخته شده‌اند؛ نقشه‌ای که تا ابد ادامه پیدا می‌کند و رکوردهایی که برای شکسته‌شدن ساخته شده‌اند. اگر حس می‌کنید توسط خدایگان خواب طلسم شده‌اید و دیگر هیچ‌وقت قرار نیست بخوابید، Stick Hero را امتحان کنید. البته یادتان باشد که همیشه گیمرهایی هستند که رکوردشان از شما بالاتر باشد؛ پس هرگز فکر نکنید که بازی تمام شده است.

PAC-MAN: با قاطعیت می‌توان گفت هیچ‌کس پیدا نمی‌شود که با پک‌من آشنایی نداشته باشد؛ همان موجود دایره‌شکلی‌ که نقطه می‌خورد و باید راهش را طوری انتخاب کند که به دشمنانش برخورد نکند. همه‌چیز در پک‌من ساده‌ست و به همین خاطر بازی رده‌بندی سنی خاصی ندارد. می‌توانید راحت توی تخت‌خوابتان لم بدهید و در دنیای ساده‌ی پک‌من غرق شوید؛ گیلاس‌ها را بگیرید و حواستان هم به پیچ‌وخم‌های نقشه باشید. همین!

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سیدپوریا حسینی

شما باید ورود نظر بگذارید