اخبار
بخوانید
سرانجام پروژه اسکورپیو معرفی شد
0

سرانجام پروژه اسکورپیو معرفی شد

نوشته میلاد طاهرنژاد۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴

امروز پروژه اسکورپیو توسط یوروگیمر معرفی شد و با تایید ویژگی‌های سخت‌افزاری،‌ مشخص شد که این کنسول توان اجرای بازی‌ها به صورت ۶۰ فریم در رزولوشن 4K را خواهد داشت.

به عنوان یک GPU سفارشی سازی شده، سرعت کلاک بی‌سابقه‌ای خواهد داشت. در کنار GPU‌ سفارشی سازی شده‌ی مخصوص پروژه اسکورپیو، ۱۲ گیگابایت رم GDDR5 و یک CPU هشت هسته‌ای،‌ قرار گرفته که در مقاله به آن اشاره شده است.
همچنین شایعات اشاره می‌کنند که بدنه‌ی کنسول بسیار کوچک خواهد بود و از منبع تغذیه‌ی داخلی همچون Xbox One S بهره خواهد برد.

با توجه به اظهار یوروگیمر، عملکرد اسکورپیو قابل توجه توصیف شده است. همچنین دمویی از سری فورتزا برای یوروگیمر به نمایش درآمده است که به شکل Native 4K و ۶۰ فریم بر ثانیه در حال اجرا بوده است که در اینجا نیز کنسول عملکرد قابل توجهی را از خود به نمایش می‌گذارد.

عملکرد قابل توجه پروژه‌ اسکورپیو نشان می‌دهد که این کنسول،‌ یک پلتفرم 4K واقعی است که قوی‌ترین کنسول تاریخ به شمار می‌رود. با توجه به قدرت اضافی GPU، در کنار رساندن رزولوشن به 4K، برخی ویژگی‌های بصری نیز بهبود پیدا خواهند کرد.

در مقایسه با PS4 Pro، پروژه اسکورپیو از آن پیشی می‌گیرد. CPU و GPU‌ سریع‌تر هستند و مقدار رم و پهنای باند بیشتر است.

البته معرفی کنسول توسط یوروگیمر به همین نقطه ختم شد و اطلاعاتی در رابطه با قیمت نهایی اسکورپیو و نام اصلی آن فاش نشد. به نظر باید برای دریافتن کامل اطلاعات تا E3 2017 منتظر بمانیم.

نظرت چیه؟
باریکلا!
84%
خوب بود!
3%
بد نیست!
0%
که چی؟
9%
اشتباه!
3%
درباره نویسنده
میلاد طاهرنژاد

شما باید ورود نظر بگذارید