اخبار
بخوانید
شایعه: اکس‌باکس اسکورپیو آخر هفته معرفی خواهد شد
0

شایعه: اکس‌باکس اسکورپیو آخر هفته معرفی خواهد شد

نوشته میلاد طاهرنژاد۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳

به نظر می‌رسد برای معرفی اکس‌باکس بعدی که با اسم رمز پروژه‌ی اسکورپیو شناخته می‌شود، نباید مدت زمان زیادی منتظر بمانیم. شایعات خبر از معرفی اکس‌باکس اسکورپیو در پایان همین هفته می‌دهند!

در حالی که چند روز اخیر خبرهای نادرست زیادی را با توجه به تاریخ اول آپریل شنیده‌ایم، در ابتدا به نظر می‌رسد که این خبر نیز مرتبط با دروغ آپریل باشد. اما موضوع از یک شوخی ساده فراتر رفته و به شایعه‌ای گسترده دامن زده است.

اخیرا وب‌سایت شناخته شده‌ی ویندوز سنترال و سردبیر بخش اکس‌باکس آن، Jez Corden ادعا کردند که کنسول بعدی مایکروسافت به زودی معرفی خواهد شد. در شرایطی که همه تصور می‌کردند که برای رونمایی از اسکورپیو باید تا E3 2017‌ منتظر بمانند، این خبر بسیار شکه‌کننده بود. Corden ادعا کرد که با یکی از منابع داخلی در کمپانی مایکروسافت در ارتباط است و این خبر را از این طریق منتشر کرده است.

با توجه به این گزارش، عناوین فرست‌پارتی چون Forza 7، Crackdown 3 و State of Decay 2 به صورت 4K واقعی برای این کنسول هماهنگ سازی شده‌اند. اما لیست لاین‌آپ مایکروسافت بازی‌های بزرگ شخص ثالث را نیز در بر می‌گیرد.

این لیست شامل آثار مالتی‌پلتفرم بزرگی چون Call of Duty خواهد بود که اخیرا شایعه‌ای منتشر کردیم مبنی بر دنبال شدن احتمالی بازی در وقایع جنگ جهانی دوم و بازگشت به ریشه‌ها. عناوین دیگر حاضر در لاین‌آپ شامل نسخه‌های جدید FIFA، Madden و البته اثر مورد انتظار Star Wars: Battlefront 2 و همچنین Red Dead Redemption 2 خواهند بود. بازی‌هایی که با رزولوشن 4K در روزهای آغازین اسکورپیو در پایان سال ۲۰۱۷ ظاهر خواهند شد.

احتمالا Battlefront 2 نماینده‌ی بی‌چون و چرای استودیوی دایس برای اسکورپیو خواهد بود. چرا که آن‌ها پیش‌تر نیز در تریلر پروژه‌ی اسکورپیو در E3 2016 حضور پیدا کرده بودند. اما کم‌تر انتظار می‌رود که Red Dead Redemption 2 هم در این لیست حضور داشته باشد. عنوانی که در صورت حضور اعتبار زیادی به لاین‌آپ شخص ثالث اکس‌باکس بعدی خواهد بخشید.

به نظر می‌رسد که فورتزا موتوراسپورت ۷ هم نماینده‌ی اصلی مایکروسافت برای نشان دادن قدرت سخت‌افرازی اسکورپیو به عنوان قوی‌ترین کنسول تاریخ باشد. منابع داخلی می‌گویند که بازی به صورت 4K واقعی اجرا خواهد شد و سری فورتزا را به فراتر خواهد راند. فورتزا ۷ از نظر ظاهری فوق‌العاده خواهد بود و به طور کلی نشان‌دهنده‌ی آن‌چه که اسکورپیو قادر به انجام آن است، خواهد بود. پس احتمالا یکی از آثار حاضر در مراسم رونمایی از اکس‌باکس بعدی، ساخته‌ی جدید استودیوی Turn 10 است.

در کنار این عناوین،‌ اسکورپیو تعدادی بازی خواهد داشت که با استفاده از قابلیت افزایش رزولوشن راهی این کنسول می‌شوند. عناوینی چون هیلو ۵ که روی اکس‌باکس وان از رزولوشن داینامیک بین 900p تا 1080p پشتیبانی می‌کردند، با توجه به این ویژگی به 4K در اکس‌باکس بعدی افزایش کیفیت پیدا می‌کنند و این در حالی صورت می‌گیرد که خبری از افت کیفیت بصری بازی نخواهد بود. این قابلیت، اسکورپیو را برای هواداران اکس‌باکس یک خرید واجب در تعطیلات ۲۰۱۷ نشان می‌دهد.

مضاف بر بازی‌های حاضر در لاین‌آپ اولیه اسکورپیو، به نظر می‌رسد اواخر هفته‌ی جاری ویژگی‌های سخت‌افزاری این کنسول نیز مشخص خواهد شد که بحث طولانی مدت در این رابطه را پایان خواهد داد. به نظر می‌رسد مایکروسافت در ساخت اکس‌باکس جدید از آخرین تکنولوژی Ryzen برای CPU کنسول از شرکت AMD‌ بهره گرفته باشد. ویندوز سنترال ادعا می‌کند که احتمالا پنج‌شنبه همین هفته، مراسم رونمایی احتمالی اسکورپیو را شاهد خواهیم بود.

اکس‌باکس اسکورپیو از یک GPU با قدرت ۶ ترافراپس استفاده خواهد کرد که کنسول را در این بخش بسیار بالاتر از اکس‌باکس وان و حتی بهتر از رقیب اصلی آن PS 4 Pro با قدرت ۴.۲ ترافلاپسی قرار می‌دهد.

بر خلاف اکس‌باکس وان، پروژه‌ی اسکورپیو از ESRAM استفاده نخواهد کرد و از 12GB حافظه‌ی GDDR5 بهره خواهد برد. این مقدار برای اکس‌باکس وان، 8GB DDR3 به همراه 32MB استاتیک ESRAM بود. البته سازندگان همچنان باید بازی‌ها را با حافظه‌ی ESRAM اکس‌باکس وان بهینه‌سازی کنند، چرا که اسکورپیو بازی انحصاری نخواهد داشت و همه‌ی عناوین این کنسول باید برای وان هم با رزولوشن کمتر عرضه شوند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اکس‌باکس اسکورپیو طراحی کوچکی خواهد داشت و در بحث خنک کردن به دستاورد بزرگی دست یافته است. مایکروسافت پیش‌تر نیز برای قراردهی سخت‌افزاری قدرتمند در تبلت‌های سرفیس طراحی شده توسط اینتل شناخته شده است. پس عجیب نیست که طراحی مشابهی برای به کار گیری در کنسول میان نسلی مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع با توجه به این‌که احتمالا اسکورپیو از منبع تغذیه‌ی داخلی بهره خواهد برد و بر خلاف اکس‌باکس وان خبری از پاور بریک نیست، جالب توجه به نظر می‌رسد.

به هر شکل این اطلاعاتی است که توسط ویندوز سنترال به انتشار رسیده و هنوز هیچ مدرک موثقی برای تایید آن‌ها وجود ندارد. به هر شکل به نظر می‌رسد که معرفی اکس‌باکس اسکورپیو نزدیک باشد، هرچند که پنج‌شنبه این هفته بسیار زود به نظر می‌رسد! پیش‌تر فیل اسپنسر رئیس اکس‌باکس تایید کرده بود که اسکورپیو احتمالا در مراسمی پیش از E3 معرفی خواهد شد و کنفرانس حاضر در نمایشگاه، توسط مایکروسافت به بازی‌ها اختصاص می‌یابد. باید منتظر ماند.

نظرت چیه؟
باریکلا!
89%
خوب بود!
6%
بد نیست!
0%
که چی؟
6%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
میلاد طاهرنژاد

شما باید ورود نظر بگذارید