اخبار
بخوانید
چرا در Horizon Zero Dawn نمی‌توانید کنترل ماشین‌ها را به دست بگیرید؟
4

چرا در Horizon Zero Dawn نمی‌توانید کنترل ماشین‌ها را به دست بگیرید؟

نوشته سعید زعفرانی۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

یکی از بهترین قابلیت‌های بازی Horizon Zero Dawn هک کردن ماشین‌ها است که به بازی‌کننده اجازه می‌دهد موجودات سایبری ساکن زمین را به متحدین تبدیل کند. با این‌حال «الوی» نمی‌تواند مستقیما به آن‌ها فرمان بدهد و در این حالت ماشین‌ها به سادگی دست از حمله کردن به او کشیده و حملات خود را به دشمنان دختر موقرمز معطوف می‌کنند. این مسئله سوالاتی را در ذهن برخی از بازی‌کنندگان ایجاد کرده است.

تهیه‌کننده‌ی بازی در مصاحبه‌ی اخیر خود با سایت کوتاکو، اذعان داشته که استفاده از قابلیت Override به تغییر هویت ماشین‌ها در بازی نمی‌انجامد و به همین سبب آن‌ها همان کاری که منظور و هدفشان از وجود است را همچنان انجام می‌دهند، فقط شما را به عنوان تهدید به حساب نمی‌آورند. “اگر یک نگهبان را هک کنید، همچنان نگهبانی می‌دهد، اگر یک دونده را هک کنید، به سرعت می‌دود و حالا برایش فرقی ندارد که شما هم سوار او شده‌اید!”

در عین حال او یادآور می‌شود که وجود چنین قابلیتی در بازی هیچ‌گاه به عنوان یک ضرورت از طرف تیم سازنده احساس نشد و بازی‌کنندگان هم نباید به این موضوع فکر کنند. «شارما» ادامه می‌دهد: “هر چیزی که در دنیای بازی به نظر عقلانی می‌رسید، در خلال داستانی که ما داشتیم تعریف می‌کردیم، در بازی باقی ماند. هر چیزی که به عنوان یک عنصر منحرف کننده دیده می‌شد، از بازی حذف شد. چنین ساختاری برای کنترل ماشین‌ها به داستان چیزی اضافه نمی‌کرد، بلکه ذهن‌ها را از آن منحرف می‌کرد.”

پاسخی که تهیه‌کننده‌ی بازی به این موضوع می‌دهد به گیم‌پلی و امکانات بازی ربطی ندارد و بر اساس داستان آن شکل گرفته است. آن چه از ابتدا برای تیم سازنده مهم بوده ساخت یک جهان بدون اشکال و یک قهرمان بدیع است که بتواند داستان خود را تعریف کند و از خطوط بیرون نزند. ظاهرا این مهم محقق شده است.

Horizon Zero Dawn بیش یک هفته است که به صورت اختصاصی برای پلی‌استیشن 4 عرضه شده و ضمن کسب نمرات بالا توانسته در روزهای اول عرضه در جدول فروش انگلستان در رده‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌ها قرار بگیرد. می‌توانید این‌جا به رایگان آلبوم موسیقی این بازی را گوش کنید.

از Gamespot

 

 

نظرت چیه؟
باریکلا!
60%
خوب بود!
20%
بد نیست!
0%
که چی؟
20%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سعید زعفرانی
4نظر

شما باید ورود نظر بگذارید