اخبار
بخوانید
Horizon Zero Dawn به پرفروش‌ترین عنوان جدید پلی‌استیشن 4 تبدیل شد
0

Horizon Zero Dawn به پرفروش‌ترین عنوان جدید پلی‌استیشن 4 تبدیل شد

نوشته سعید زعفرانی۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰

هفته‌ای که گذشت با عرضه‌ی بازی‌های بزرگ و جذابی مثل Horizon Zero Dawn و The Legend of Zelda: Breath of the Wild پربار و مهیج بود. در این هفته ابتدا عنوان هورایزون برای پلی‌استیشن 4 منتشر شد و سپس، در روز عرضه‌ی کنسول جدید نینتندو، افسانه‌ی زلدای جدید به بازار آمد. بر اساس آماری که MCV منتشر کرده است، این دو بازی توانستند در جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا در مکان‌های اول و دوم قرار بگیرند. بازی هورایزون بدین ترتیب توانست به پرفروش‌ترین عنوان کاملا جدید سونی تبدیل شود. و همچنین این بازی بعد از Uncharted 4 بیشترین فروش هفته‌ی اول را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

Horizon چند روزی زودتر از بازی زلدا عرضه شده ولی از آن طرف افسانه‌ی زلدا برای دو کنسول نینتندو WiiU و سوئیچ عرضه شده است. طبق آمار 78 درصد فروش این بازی برای کنسول جدید نینتندو بوده است.

Breath if the Wild در مقایسه با دیگر عناوین افسانه‌ی زلدا، در فروش هفته‌ی اول بعد از دو بازی Wind Waker و Twilight Princes در مقام سوم قرار می‌گیرد.

بازی‌های دیگری که در این هفته عرضه شدند، عمدتا برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شده و توانستند در میان ده بازی پرفروش هفته در جدول بریتانیا قرار بگیرند. بازی For Honor که هفته‌ی گذشته در رده‌ی اول فروش هفتگی قرار داشت این هفته با ورود بازی‌های جدید به رده‌ی پنجم سقوط کرده است. عنوان GTA V همچنان در رده‌ی سوم این جدول است.

  1. Horizon Zero Dawn
  2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  3. GTA 5
  4. 1-2 Switch
  5. For Honor
  6. FIFA 17
  7. Super Bomberman R
  8. Rocket League
  9. Sniper Elite 4
  10. Battlefield 1
نظرت چیه؟
باریکلا!
33%
خوب بود!
0%
بد نیست!
33%
که چی؟
33%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سعید زعفرانی

شما باید ورود نظر بگذارید