اخبار
بخوانید
۵ بازی که لازم است به نینتندو سوییچ بیاییند
0

۵ بازی که لازم است به نینتندو سوییچ بیاییند

نوشته میلاد طاهرنژاد۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷

نزدیک یک هفته از لانچ نینتندو سوییچ می‌گذرد و این احتمال وجود دارد که میلیون‌ها گیمر جذب این کنسول شوند و جز مخاطبان آینده‌ی سوییچ باشند. پس بهتر است نگاهی به آینده داشته باشیم. به همین منظور، از عناوین مورد انتظارمان لیست بلندی تهیه کرده‌ایم که امیدواریم به زودی راهی کنسول هیبریدی نینتندو شوند. پس با ما و لیست ۵ عضوی آثاری که لازم است به سوییچ بیاییند همراه باشید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم نام عناوینی را ذکر کنیم که پیش‌تر منتشر شده‌اند و از آوردن نام بازی‌هایی که قرار است در آینده به انتشار برسند خودداری کرده‌ایم.
برای نوشتن این متن، هم به عناوین عرضه شده روی کنسول نینتندو و هم آثار انتشار یافته روی دیگر پلتفرم‌ها توجه داشته‌ایم. توجه داشته باشید که تاکید بر عناوینی بوده است که با سیستم هیبریدی کنسول در هماهنگی کامل باشند. در این لیست رتبه‌بندی مشخصی وجود ندارد و اساس کار تنها آمدن آثار مطرح برای سوییچ است.

 

#5 – The Legend of Zelda HD Remakes

بله! ما خواهان عرضه‌ی تعداد بیشتری زلداهای قدیمی برای سوییچ در کنار Breath of the Wild هستیم. به هر شکل سوییچ کنسول جدید نینتندو است و زلدا نیز بزرگ‌ترین فرانچایز این کمپانی به شمار می‌رود، پس طبیعی‌ست که بخواهیم سوییچ به یک قطب زلدایی تبدیل شود!
این خوشحال کننده است که شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Ocarina of Time، Majora’s Mask، A Link to the Past و عناوین کلاسیک عرضه شده روی NES برای سوییچ باشیم.
همچنین اگر نسخه‌های Wii U به صورت HD شده‌ی Wind Waker و Twilight Princess را روی سوییچ هم بتوانیم تجربه کنیم فوق‌العاده می‌شود.
به طور کلی تبدیل سوییچ به یک ماشین زلدایی پس از عرضه‌ی لانچ تایتل Breath of the Wild موضوعی است که ۲۰ سال خاطره را برای ما زنده نگه خواهد داشت.

 

#4 – FTL: Faster than Light

این مسئله خوش‌حال کننده است که یکی از عناوین جواهر PC را بتوانیم روی صفحه نمایش چند لمسی سوییچ تجربه کنیم. با توجه به هیبریدی بودن و توان قابل حمل سوییچ، عرضه‌ی FTL برای آن می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.
گیم‌پلی آهسته‌ی بازی متناسب با ویژگی‌های قابل حمل بخش کنسول دستی سوییچ است و به شما اجازه خواهد داد تا هر زمانی که دوست داشتید دست از بازی کردن بکشید.
همچنین این بازی، با چیزی که عادت داریم روی کنسول‌های نینتندو ببینیم کاملا متفاوت است و می‌تواند تجربه‌ی کاملا جدیدی را برای مخاطبان نینتندو سوییچ به ارمغان آورد.

 

#3 – Super Mario Maker

نینتندو سوییچ بدون داشتن هیچ یک از عناوین ماریو در لانچ عرضه شد و این واقعا خجالت‌آور است! البته این موضوع تا حدی قابل بخشش است چرا که نینتندو برای ما دو عنوان زلدا و Super Mario Odyssey را در نظر گرفته بود.
اما با توجه به طبیعت بخش قابل حمل سوییچ، این کنسول برای آثار دو بعدی ماریو بسیار مناسب به نظر می‌رسد. و این موضوعی است که ما را برای دیدن Super Mario Maker روی سوییچ بسیار هیجان زده می‌کند. با این‌که بازی تازه برای 3DS عرضه شد، اما فرصت مناسبی برای ارائه‌ی آن برای سوییچ به نظر می‌رسد و امیدواریم نینتندو این فرصت را غنیمت بشمارد.

مطمئنا ساخت و ساز با استفاده از صفحه نمایش لمسی سوییچ بسیار لذت بخش خواهد بود! بخش خانگی کنسول هم به مخاطب اجازه خواهد داد که مراحل ساخته شده را تجربه کند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارد.

 

#2 – Metroid Prime Trilogy

بسیار خوش‌آیند است که نسخه‌ی جدیدی از سری Metroid را روی سوییچ ببنیم، اما تا آن زمان فرصت مناسبی برای عرضه‌ی سه‌گانه‌ی Metroid Prime به وجود می‌آید!
البته به نظر نمی‌رسد که ما به این زودی‌ها نسخه‌ای از Metroid‌ را روی سوییچ تجربه کنیم، چرا که گویی نینتندو از این سری فاصله گرفته است.
به هر شکل سه عنوان مطرح از سری Metroid وجود دارد که به صورت حاضر و آماده،‌ می‌توانند برای سوییچ عرضه شوند و بدون شک طرفداران خوش‌حال خواهند شد که سه‌گانه‌ی Metroid Prime از Wii برای سوییچ پورت شود.
درست است که ما کنترل حرکتی فوق‌العاده‌ی Wii را در اینجا از دست می‌دهیم ولی با یک بازنگری درست، می‌توان از ویژگی‌های هیبردی سوییچ استفاده و جای خای آن را پر کرد.

 

#1 – Rocket League

می‌توان Rocket League را یکی از بزرگ‌ترین عناوین ناشناخته‌ی حال حاضر نام برد! اثری که به لطف گیم‌پلی مالتی‌پلیر فوق‌العاده‌ی خود طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما همچنان برای افراد زیادی مبهم و ناشناخته است!
به نظر می‌رسد که سوییچ خانه‌ی مناسبی برای مقصد بعدی Rocket League باشد. جایی که اولین بار بازی را برای کنسول دستی قابل اجرا می‌کند.
با عرضه‌ی بازی برای سوییچ، می‌توان از ویژگی‌های هیبریدی و اجتماعی آن به خوبی استفاده کرد. برای مثال بازی روی صفحه‌ی نمایش آن به صورت Splitscreen و با استفاده از Joy-Conها قابل انجام باشد.
میلیون‌ها بازیکن Rocket League را دوست دارند و عرضه‌ی بازی برای سوییچ می‌تواند اتفاق مناسبی باشد.

 

پ.ن: لازم به ذکر است که این مقاله از سایت Attack of the Fanboy ترجمه شده است.

نظرت چیه؟
باریکلا!
86%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
5%
اشتباه!
9%
درباره نویسنده
میلاد طاهرنژاد

شما باید ورود نظر بگذارید