تلفن هوشمند
بخوانید
مربع یا دایره، مسئله این است!‌ | بررسی بازی “2Cars”
0
نقد و بررسی

مربع یا دایره، مسئله این است!‌ | بررسی بازی “2Cars”

نوشته ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۲

هدف بازی ساده و مشخص است: به دایره‌ها برخورد کنید، از مربع‌ها حذر کنید! ایده‌ی خلاقانه‌ای که به این هدف و شکل گیری گیم‌پلی چالش‌برانگیز حول محور آن کمک می‌کند، کنترل همزمان دو ماشین است. بازی روند ساده‌ای دارد اما به مرور به یک چالش لغزنده تبدیل می‌شود. اگر بخواهید برای مدتی طولانی‌تر از بازی لذت ببرید باید چشم و مغزتان را به سطحی تازه از هماهنگی برسانید.

در بازی 2Cars شما کنترل دو ماشین رنگی را بر عهده می‌گیرید که در دو خط موازی روبروی هم حرکت می‌کنند. ساختار بازی مشابه همه‌ی بازی‌های دیگر این سبک است و هر چه کاربر در آن پیشروی کرده و امتیاز بیشتری به دست بیاورد، سرعت آن بالا می‌رود و واکنش نشان دادن به موانع سخت‌تر می‌شود. بازی‌سازان علاوه بر این‌که با اضافه کردن یک ماشین، اعمال کنترل بر آن و موفقیت در بازی را سخت‌تر کرده‌اند، ساز و کاری ایجاد کرده‌اند که طی آن کاربر نه فقط باید موانع را رد کند و مراقب برخورد با آن‌ها باشد، بلکه موظف است به نوعی از آن‌ها برخورد کند. نتیجه‌ی برخورد کردن با مانع چهارگوش با برخورد نکردن با مانع دوار یکسان است. این چالش دوگانه در بازی به آن سختی مضاعفی می‌بخشد و آن را از بازی‌های دیگر مشابه جدا می‌کند و به جلو می‌راند.

در این بازی کسب بالاترین امتیاز یک هدف مسلم است. شما باید دقت و هوش زیادی به خرج بدهید و بعد از تمرین‌های بسیار در آن مهارت کسب کنید. مهارتی که برای کسب آن به بازی معتاد می‌شوید و این هم یکی از اهداف بازی است. بازی افکت‌های صوتی بسیار خوبی دارد و فضای آن به زودی و بدون زحمت زیادی کاربر را در بر می‌گیرد و به او اجازه می‌دهد در بازی غرق شده و به چیزی جز موفقیت و هماهنگ کردن چشم و مغز و انگشت فکر نکند.

نکات مثبت

اجرای ساده و در عین حال جذاب
چالش دوگانه‌ی کنترل همزمان دو ماشین
چالش دوگانه‌ی برخورد کردن/نکردن با انواع موانع
صداگذاری خوب

نکات منفی

تشخیص دایره یا مربع بودنِ موانع در سرعت‌های بالا به دلایل واضح گرافیکی غیرممکن است
کمی بیش از اندازه باگ دارد
لمس بازی برخی مواقع حساس اختلال دارد

ارزش‌گذاری
امتیاز بازی‌نما
امتیاز خوانندگان
امتیاز دهید
گیم‌پلی
9.0
9.2
موسیقی
7.0
7.0
گرافیک
7.0
7.6
نگاه کلی

اگر بتوانید تبلیغات درون برنامه‌ای را تحمل کنید و با باگ‌های بازی هم کنار بیایید، ایده‌ای به چالش‌برانگیزترین فرم ممکن در مقابل شما قرار می‌گیرد که به شدت جذاب، اعتیاد آور و سرگرم‌کننده است.

7.7
امتیاز بازی‌نما
7.9
امتیاز خوانندگان
1نظر
شما قبلا رای داده اید.
نظرت چیه؟
باریکلا!
0%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سعید زعفرانی

شما باید ورود نظر بگذارید