تلفن هوشمند
بخوانید
از کی بپرسم؟ | بررسی بازی «Quiz of Kings»
3
نقد و بررسی

از کی بپرسم؟ | بررسی بازی «Quiz of Kings»

نوشته ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸

گاهی اوقات کاری را شروع می‌کنید و اصلا توقع ندارید به یکی از بهترین استارتاپ‌ها تبدیل شود! بازی Quiz of Kings دقیقا مصداق بارز این موضوع است. این بازی توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ساخته شده است و حتی خود این گروه در صحبت‌هایشان اذعان داشته‌اند که توقع این حجم از مخاطب را نداشته‌اند.

سبک بازی کوئیز آف کینگ رقابتی – معمایی (‌Trivia) است که طرفداران بسیار دارد و عموم مردم آن را می‌پسندند. بازی‌های خارجی بسیار بزرگی در این سبک وجود دارند که حتی ایرانیان زیادی آن‌ها را تجربه کرده‌اند. اما خب آن‌طور که باید از بازی لذت نمی‌برند. زیرا لذت این بازی به آن است که حداقل تا حدودی به سوالات آن اشراف داشته باشید. مثلا فرض کنید از یک شهروند ایرانی در مورد غذاهای محلی شهرهای اروپایی سوال شود! قطعا نتیجه مطلوب نخواهد بود. کوئیز آف کینگ عنوانی است که فقط مخصوص مخاطب ایرانی است و شاید این موضوع تنها عاملی است که باعث شده این بازی تا به این اندازه خوش بدرخشد. موضوعی که سازندگان همواره بر آن تاکید داشتند تنوع در سوالات بود که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌اند. نسخه اولیه کوئیز آف کینگ شامل ۳۰ هزار سوال مختلف در ۱۵ موضوع کلی از جمله لوگو و سرگرمی، ورزش، سینما، اطلاعات عمومی، مذهبی، تاریخ، علمی، فوتبال و … بود که تا الان با هر بروزرسانی به تعداد این سوالات افزوده می‌شود.

 

چیزی که سازندگان بر آن تاکید دارند بالا بردن دانش عمومی کاربران بازی است که فکر می‌کنم به این هدف رسیده‌اند. از نظر کیفیت محیطی و ظاهری نیز بازی خودش را خوب نشان داده است. این نوع بازی‌ها قرار نیست خیلی گرافیک خاصی داشته باشند بلکه بیشتر روی یک محیط کاربری ساده و کارآمد تلاش می‌کنند که تیم سازنده کوئیز آف کینگ دقیقا به این مهم دستیابی پیدا کرده است. روش بازی نیز به این شکل است که ابتدای کار می‌توانید یک نام و آواتار برای خود انتخاب کنید و با حریفان مختلفی رقابت کنید. این حریفان می‌توانند به‌صورت شانسی پیش روی شما قرار بگیرند و یا اینکه با وارد کردن نام آن‌ها رقابت خود را آغاز کنید. سیستم ثبت امتیاز و رکورد باعث شده تا کاربران این بازی همواره در تلاش باشند تا به درجات بهتری برسند. دانلود فوق‌العاده کویئز آف کینگ نیز دال بر موفقیت این بازی است. این بازی تا به حال بیش از چهار و نیم میلیون بار دانلود شده است که در نوع شگفت‌انگیز است. بی‌شک اگر در پی افزایش یادگیری مباحث مختلف هستید تجربه این بازی به شما توصیه می‌شود.

Quiz of Kings | سازنده: PalangCo | دسته: دانستنی‌ها | حجم: ۲۸.۷ مگابایت


دانلود از کافه بازار

ارزش‌گذاری
امتیاز بازی‌نما
امتیاز خوانندگان
امتیاز دهید
گیم‌پلی
9.2
موسیقی
9.0
گرافیک
9.5
9.6
امتیاز بازی‌نما
امتیاز خوانندگان
شما قبلا رای داده اید.
نظرت چیه؟
باریکلا!
77%
خوب بود!
23%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
سپهر ترابی
3نظر

شما باید ورود نظر بگذارید