تلفن هوشمند
بخوانید
«یوفلوریا» به‌صورت رسمی به کافه بازار آمد!
0

«یوفلوریا» به‌صورت رسمی به کافه بازار آمد!

نوشته امیر گلخانی۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱

اگر پیگیر عناوین مستقل باشید، بی‌شک تا به حال نام «یوفلوریا» (Eufloria) را شنیده‌اید. عنوان مذکور، توسط بازی‌ساز مستقل، رودالف کرمر ساخته شده است. بازی تا به حال موفق به دریافت جوایز بسیاری در بین عناوین مستقل شده است. از جمله جوایز این عنوان، می‌توان به سه جایزه Big Chip Awards و هم‌چنین جایزه Grand Prix اشاره کرد. نامزدی جایز مهمی چون BAFTA و IGF نیز در کارنامه‌ی سازنده «یوفلوریا» به چشم می‌خورد.

نسخه‌ی موبایلی این عنوان محبوب، تحت نام Eufloria HD شناخته می‌شود و هم‌اکنون صدها هزار گیمر در سراسر جهان آن را تجربه کرده‌اند. بازی با درون‌مایه استراتژی و سبک خاص خود، توانسته است تا گیمرها را برای مدت طولانی راضی نگه دارد و ارزش تکرار بالای خود را به دوستداران بازی‌های مستقل ثابت کند.

eufloria-hd-1

تیم Medrick FZE طی قراردادی رسمی با توسعه‌دهنده‌ی این عنوان، آن را به کافه بازار آورده است و هم‌اکنون می‌توانید با پرداخت ریالی و هم‌چنین به زبان فارسی، از یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین بازی‌های موبایلی دنیا لذت ببرید.

در شماره‌ی آینده بازی‌نما، مصاحبه اختصاصی با سازنده‌ی «یوفلوریا» را مطالعه خواهید کرد. در ادامه بخشی از یادداشت مربوط به این مصاحبه را به قلم میلاد طاهرنژاد مطالعه خواهید کرد:

مدت‌ها طول کشید تا این‌که آثار مستقل توانستند خودشان را از جریان اصلی بازی‌سازی دور کنند و از زیر سایه‌ی بلاک‌باسترها خارج شوند. مدت‌ها طول کشید تا بی‌مهری بازیکنان به آثاری که با بی‌عدالتی زباله‌های دیجیتالی خوانده می‌شدند، پایان یابد. و مدت‌ها طول کشید تا اثری چون ماینکرفت و اینساید در این صنعت بی‌رحم آفریده شوند و برای خود نامی دست و پا کنند. در این راه اکس‌باکس لایو آرکید، شبکه‌ی استیم، تلفن‌های همراه هوشمند و سیاست‌های سونی با عرضه‌ی پلی‌استیشن 4 بیشترین تاثیر را داشتند، علاوه بر این عناوین ایندی در کنار تعدادی محدود از آثار بزرگ، به تنها محل پیاده‌سازی و تجربه‌ی ایده‌های خلاقانه تبدیل شدند. با افزایش هزینه‌ها و زمان ساخت بازی‌های AAA، ریسک پذیری کمتر شده و تاکید بر ایده‌های جواب پس داده‌ی پیشین، به فرمول کلی ساخت بازی در نسل هشتم و ادامه‌ی n شماره‌ای برای فرانچایزهای شناخته شده تبدیل شده است. در این بین هستند معدود بازی‌سازانی که استودیوی کوچک ایندی خود را به دلیل کنترل خلاقیت، همچنان ترجیح داده و به اجرای تفکرات متفاوت خود، در قابل اثری منحصر به فرد تاکید دارند.

 

https://s.cafebazaar.ir/1/upload/icons/com.omnilabs.eufloria.humble.png

Eufloria HD
سازنده: Omni Systems
دسته: استراتژی
حجم: ۴.۹۲ مگابایت


دانلود از کافه بازار

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
امیر گلخانی
دبیر محتوای دیجیتال بازی‌نما

شما باید ورود نظر بگذارید