اخبار
بخوانید
Xbox One از مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رنج می‌برد
1

Xbox One از مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رنج می‌برد

نوشته Prince of Iran۰۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۹

ماکروسافت هم طی روزهای اخیر کنسول نسل هشتمی خود را در دوازده نقطه‌ی دنیا منتشر کرد و توانست فروش بیش از یک میلیون دستگاه را تنها در روز اول تجربه کند.

اما متاسفانه دارندگان Xbox One از مشکلات متعدد و البته مشترکی خبر دادند که ماکروسافت را به واکنش وا داشت. آنها در پیامی به IGN اعلام کردند که این مشکلات مربوط به قشر کوچکی از خریداران است و به زودی مشکلاتشان حل خواهد شد.

 

اما مشکلاتی که از Xbox One به گوش می‌رسید هم از نوع سخت‌افزاری است و هم نرم‌افزاری. یکی از مشکلاتی که از اکثر معترضان شنیده می‌شود (و مدارک اثبات آن در قالب چند ویدئوکلیپ در شبکه‌های اشتراک گذاری ویدئو موجود است) صدای عجیب و آزاردهنده‌ای است که بعد از قرار دادن دیسک در کنسول به وجود می‌آید. در این حالت به احتمال زیاد دیسک خوانده نمی‌شود و این پیغام بر روی صفحه‌ی نمایش، قابل مشاهده خواهد بود: “Sorry, we can’t play the disc,” a notification says. “Try an Xbox One game, a music CD, or a movie on Blu-ray or DVD”

 

البته این کنسول مشکلات مختلف دیگری نیز دارد که از آنها می‌توان به مشاهده‌ی پیغام “E100” اشاره کرد که حافظه داخلی دستگاه را غیرقابل استفاده می‌کند و احتمالاً با یک آپدیت قابل بهبود است. چند تن از مشتریان نیز به Freeze کردن دستگاه و یا سفید شدن صفحه نمایش هم اشاره کردند که در حین بازی رویت می‌شد. عده‌ای از خریداران هم خاموش شدن ناگهانی و بدون کنترل، از دست دادن پیکسل‌ها و کار نکردن به موقع کنسول در زمان ارائه‌ی فرمان “روشن شدن” را گزارش کردند. 

 

البته دیدن این مشکلات در زمان لانچ یک کنسول تا حدودی عادی به نظر می‌رسد و تا به اینجای کار طبیعی و غیرقابل اجتناب بوده است. امیدواریم مشکلات دارندگان این کنسول نیز به زودی رفع شود. 

نظرت چیه؟
باریکلا!
100%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
Prince of Iran

شما باید ورود نظر بگذارید