بخوانید
Portal 2 | راهنمای جامع اچیومنت
0

Portal 2 | راهنمای جامع اچیومنت

نوشته روزبه اسلامی۱۲ تیر ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۴
سلام دوستان، با راهنمای اچیومنت بازی فوق‌العاده‌ی Portal 2 در خدمتتون هستم.
راهنمای زیر به دو بخش تقسیم میشه:
1- بخش تک نفره شامل 15 اچیومنت
2- بخش دو نفره شامل 15 اچیومنت
نکته 1: اچیومنت هایی که تنها با به اتمام رساندن مراحل بازی بدست میان که شامل 20 اچیومنت هستند در راهنما لحاظ نشدند.
نکته 2: این راهنما با فرض اینکه شما توانایی به اتمام رساندن تمامی مراحل بازی را دارید و تنها به دنبال اچیومنت های آن هستید نوشته شده است.
راهنمای ویدئویی تمامی اچیومنت ها در سرور های UploadBaz و 4Shared قابل دسترسی هستند:

CooP Achievement Guides | UploadBaz

Pit Boss – 30G
Show That Pit Who’s Boss
محل گرفتن اچیومنت : Chapter 9 – Chamber 17
در قسمتی که وتلی به شما کلک زده و باعث میشود از مسیر منحرف شده و در نهایت به جایی میرسید که قرار است او شما را بکشد (!)، در حقیقت اول Chapter 9 ، در اینجا شما به راحتی می توانید با استفاده از لکه‌های ماده سفید از دست وتلی فرار کنید، اما برای گرفتن این اچیومنت، بعد از اینکه از دسترس وتلی خارج شدید او از شما میخواهد که برگردید، به حرف وتلی گوش کرده و برگردید، صبر کنید تا از شما درخواست کند که خودتان را پرت کنید، بعد از صحبت او، خود را به پایین پرت کرده و اچیومنت را دریافت کنید.
Preservation of Mass – 20G 
Break the rules in Test Chamber 07

محل گرفتن اچیومنت : Chapter 2 – Test Chamber 7
تست چمبر  7 رو به طور معمول رد کنید تا به در خروج برسید اما وارد در نشوید، در راهرویی که هستید یک پورتال ایجاد کنید؛ به عقب برگردید و جعبه‌ای که قبلا روی دکمه گذاشتید رو بردارید و به درون پورتالی که پایین روی زمین داشتید (یا اگر نیست الان ایجاد کنید) بپرید، جعبه را  با خودتون وارد راهرو بکنید تا اچیومنت را دریافت کنید.

Drop Box – 20G
Place a cube on a button without touching the cube

Pturretdactyl – 5G
Use an Aerial Faith Plate to launch a turret

Final Transmission – 20G
Find the hidden signal in one of the Rat Man’s dens

مکان دریافت هر سه اچیومنت بالا : Chapter 2 – Test Chamber 6
وارد چمبر شده و روی دو پلتفرمی که پشت سرتان هستند پورتال ایجاد کنید (روی پلتفرم پایین ، نارنجی و پلتفرم بالایی آبی) مسیر را ادامه داده و دکمه مربوطه رو فشار دهید تا تعدادی وسیله به ظاهر به درد نخور از لوله خارج شده و با عبور از پورتال های ایجاد شده به گودال پشت سر شما بریزد، حالا پورتال آبی خود را روی سقف بالای دکمهای که جعبه باید روی آن قرار گیرد ایجاد کنید دکمه را فشار داده تا جعبه با عبور از پورتال ها به مکان تعیین شده برسد تا اچیومنت اول باز شود.
در میان وسایل به درد نخوری که دفعه اول از لوله خارج شدند یک تورت (رویات هایی که تفنگ دارند) خراب وجود دارد. -در اکثر مواقع این تورت بین دوپلتفرمی روی آن ها پورتال زدید گیر میکند- خودتان را به تور برسانید، حالا پورتال آبی را روی دیوار ابتدای چمبر زده و وارد آنجا شوید، تورت را روی پرتاب کننده بگذارید تا اچیومنت دوم هم باز شود.
برگردید پیش همان وسایل به درد نخور، در میان آنها یک رادیو وجود دارد، رادیو را برداشته و به ابتدای چمبر برگردید، یک پورتال نارنجی گوشه سمت راست بالای دیوار کناری آن دو پلتفرم ایجاد کنید به روی پرتاب کننده رفته و بعد از ورود به پورتال آبی که قبلا روی پلتفرم بالایی زده بودید وارد یک اتاق مخفی شوید با وارد کردن رادیو به آن اتاق اچیومنت سوم هم باز میشود.
پ.ن: ممکنه در اچیومنت سوم رادیو را به محض وارد شدن به اتاق از دست بدید که متاسفانه باید از اول تمام مراحل را انجام بدید.
Overclocker – 30G
Complete Test Chamber 10 in 70 seconds

این اچیومنت از شما میخواد که چمبر 10 در چپتر 3 را زیر 70 ثانیه رد کنید.
تنها را به درست آوردن این اچیومنت تمرین است که تجربه نشون داده است بعد از 10 15 بار رفتن میتونید این مرحله را زیر 70 ثانیه رد کنید.

No Hard Feelings – 10G
Save a turret from redemption

مکان دریافت : Chapter 5
در طول این چپتر وارد مکانی شده که دو ریل وجود دارد که روی آنها تورت‌های خراب وارد کوره شده و نابود میشوند، روی ریل دومی یک تورت زنده وجود دارد خودتان را به او رسانده و او را از روی رمین بردارید تا اچیومنت باز شود.

Door Prize – 20G
Examine all the vitrified test chamber doors

مکان دریافت : Chapter 6
برای این اچیومنت شما باید 6 “در”  آهنی که روی آنها عبارت ‘VITRIFIED’ حک شده و کنار آنها یک دستگاه Intercom (دستگاهی شبیه آیفون در خونه ها) وجود دارد را پیدا کنید، این درها در دو گروه 3 تایی وجود دارند.
اولین گروه را میتوانید بعد از پیاده شدن از آسانسور در اوایل ورودتان به آزمایشگاه قدیمی پیدا کنید. بعد از خارج شدن از آسانسور پشت سرتان را نگاه کنید به راحتی میتوانید سه در آهنی رو تشخیص بدید با استفاده از پورتال هایتان خود را به در ها برسانید و کنار هر کدام از اینتر کام ها دکمه X رو بزنید.
گروه دوم درست در راهرویی قرار دارند که برای گرفتن اچیومنت Ship Overlord (اچیومنت پایین) وارد آن میشود، درست از همان ابتدای راهرو میتوانید درها را مشاهده کنید که با فشردن دکمه اینترکام ها هر 6 در پیدا شده و اچیومنت آزاد می شود.

Ship Overlord – 10G
Discover the missing experiment
مکان دریافت : Chapter 6

در اواخر چپتر 6 به مکانی میرسید که در آن گلادوس را روی یک سیب زمینی پیدا میکنید بعد زدن یک پورتال زوی زمین و یکی بالای دیوار پشت سرتان که درنهایت به راهروی فلزی دسترسی پیدا میکنید. راهرو را ادامه دهید تا وارد یک اتاق پر از وسایل ارتباطی قدیمی شوید پشت یکی از کمد ها یک در فلزی وجود داره وارد آن شوید مسیر را ادامه دهید تا وارد یک فضای بزرگ که دو کشتی در آن وجود دارد شوید سمت چپتان یک حلقه نجات وجود دارد به سمت آن بروید به نگاه کنید تا اچیومنت باز شود!

Schrodinger’s Catch – 20G
Catch a blue-painted box before it touches the ground
 

قبل از انجام این مرحله بازی را ذخیره کنید تا اگر نتوانتسید دوباره انجام دهید.
مکان دریافت : Chapter 6
در طول چپتر 6 وارد اتاقی میشود که یک محفظه شیشه‌ای بززگ در آن قرار دارد که جعبه درون شیشه را باید به ماده آبی آغشته کنید تا شیشه را شکسته و بیرون آید. با استفاده از پورتال هایتان (یکی بالای محفظه شیشه ای و یکی زیر ماده آبی) جعبه را آغشته کرده تا شروع به پریدن و شکستن شیشه کند، سریع پورتالی که زیر ماده آبی زدید را زیر لوله‌ای بزنید که از آن آب می آیید بنابراین شیشه تقریبا شکسته شده و جعبه هنوز به زمین نیفتاده ، حالا به راحتی به سمت جعبه رفته و آن را بردارید تا اچیومنت باز شود.
Good Listener –5G
Take GLaDOS’ escape advice

مکان دریافت : Chapter 4
زمانی که همراه با وتلی از دست گلادوس در حال فرار هستید، دیوار کناری شما باز شده و گلادوس میگوید که این آخرین تست است و بعد از آن شما را آزاد میکند درهمان لحظه یک مسیر نورانی باز میشود، به حرف گلادوس گوش کرده، مسیر را ادامه داده تا اچیومنت باز شود.

Scanned Alone – 5G
Stand in a defective turret detector

مکان دریافت : Chapter 5
در اواسط چپتر 5 وارد اتاقی شده که در آن اتاقکی وجود دارد که یک تورت در آن اسکن میشود، بعد از اینکه وتلی شیشه اتاق را شکست با استفاده از پورتال هایتان وارد اتاقک شده، تورت نمونه را بداشته و خودتان جای او بایستید، اسکن شوید تا اچیومنت باز شود.

Smash TV – 75G
Break 11 test chamber monitors
مکان دریافت : Chapter 8
برای دریافت این اچیومنت باید 11 مانیتوری که تصویر وتلی را نشان میدهد را خراب کنید. (در واقع 12 ماینتور وجود دارد که برای دریافت اچیومنت خراب کردن 11 تای آن ها کافیه)
اما چگونه، پریدن به روی آنها با استفاده از پورتال ها، پرتاب کردن جعبه به سمت آنها با استفاده از پورتال ها، استفاده از تورت ها برای شلیک به آنها و لیزر برای سوزاندن آنها. این اچیومنت نسبتا طولانی است که برای بهتر متوجه شدن چجوری نابود کردن هر یک از مانیتور ها راهنمای تصویری را دانلود کنید.

چمبر اول داری 1 مانیتور
چمبر دوم داری 1 مانیتور
چمبر سوم داری 1 مانیتور
چمبر چهارم داری 1 مانیتور
چمبر پنجم داری 2 مانیتور
چمبر ششم داری 1 مانیتور
چمبر یازدهم داری 1 مانیتور
چمبر دوازدهم داری 1 مانیتور
چمبر پانزدهم داری 1 مانیتور
چمبر شانزدهم داری 1 مانیتور

Portrait Of A Lady – 10G
Find a hidden portrait
مکان دریافت : Chapter 6
بعد از تمام کردن اولین چمبر ژل نارنجی و خارج شدن از در متوجه یک دروازه قفل شده که یک نوار زرد و مشکی روی آن کیشده شده در سمت چپتان میشوید. به دیوار پشت دروازه پورتال بزنید و با استفاده از دیواری که کمی جلوتر، سمت راستتان وجود دارد خود را به بالا برسانید وارد دفتر کار سمت راست شده و نقاشی Cave Johnson و به احتمال قوی Caroline را مشاهده کنید تا اچیومنت باز شود.
You Made Your Point – 10G
Refuse to solve the first test in Chapter 8

مکان دریافت : Chapter 8
در چپتر 8 زمانی که اولین بار با وتلی مواجه می شوید او از شما میخواهد که تستی که خودش طراحی کرده و خیلی “سخت” است را حل کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تست را حل نکنید تا وتلی کمی بیشتر صحبت کند بعد از چند لحظه صفحه شروع به لرزیدن کرده و اچیومنت باز میشود.

نظرت چیه؟
باریکلا!
0%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
روزبه اسلامی

شما باید ورود نظر بگذارید

featured image
featured image