نقد و بررسی
بخوانید
Virtua Tennis 4 | شکستی تلخ در کارنامه‌ی فدرر
0

Virtua Tennis 4 | شکستی تلخ در کارنامه‌ی فدرر

نوشته .:Amin:.۲۳ خرداد ۱۳۹۰ - ۸:۳۱

 

اکنون پس از دو سال که از آخرین نسخه ی منتشر شده ی Virtua Tennis می گذرد همه انتظار داشتند که سگا کمی این عنوان را از سبک آرکید گونه ی خود دور کند اما متاسفانه این انتظار و درخواست محقق نیافت و باز هم شاهد یک عنوان آرکید گونه ی دیگر هستیم.
متاسفانه حق استفاده از تمامی ورزشگاه های مشهور این رشته گرفته نشده است و به جای آن ها سگا سعی کرده است از زمین های خیالی که ذهن سازندگان طراح آن ها هستند استفاده کند. خوشبختانه سازندگان در ساخت همین تعداد ورزشگاه خوب عمل کرده اند و سعی شده با طراحی و کیفیت نسبتا بالای تکسچر های ورزشگاه ها، از منفی بودن نبود ورزشگاه های مشهور کمی بکاهند. نکته ی منفی دیگری که در مورد این عنوان لازم به ذکر است، توجه نکردن به جزئیات ورزشگاه و سالن ها است، بشدت شاهد کمبود جزئیات در کناره های زمین ها هستیم که از هیجان هنگام بازی بشدت کاهش می دهد. در هنگام بازی دوربین های فیلمبرداری که در کناره های زمین قرار گرفته اند به خشک ترین حالت خود طراحی شده اند و هیچ تحرک خاصی ندارند و تنها مانند ماکت های چوپی به یک نقطه خیره می شوند و حتی در هنگامی که یکی از بازیکن ها از دید دوربین خارج می شود دوباره شاهد خشک ماندن فیلمبردار مسابقه می شویم. سعی شده حرکت توپ جمع کن ها نرم طراحی شود اما متاسفانه به نرمی حرکت های بازیکن ها نیست ولی نمی توان چندان ایراد جدی به آن وارد کرد. گرافیک بازی خوب است اما به هیچ وجه طراحی چهره های بازیکن ها آنطور که انتظار می رفت نیست، چهره ی بازیکن ها شباهت بسیار کمی به واقعیت خود دارد به قدری که اگر اسامی چند نفر از بازیکن ها مشخص نبود شناسایی آن ها برای شما بسیار کار دشواری می شد، بعد از گذشت لحظاتی از بازی شاهد ریخته شدن عرق از صورت بازی کن ها می شویم که تنها به چیزی که شباهت ندارند همین عرق و به صورت کلی مایعات است. باز هم شاهد تماشگران کاغذی هستیم که با بی میلی و هیجان بسیار کم بعد از به ثمر نشستن یکی از توپ ها بازیکن مورد علاقه ی خود را تشویق می کنند، بدون هیچ اغراقی اگر هیچ تماشگری را شاهد نبودیم و تنها صدای تشویق آن ها را می شنیدیم باعث می شد کمی از درد های ناشی از دیدن این تماشاگران تسکین داده شود.
در مورد گیم پلی چیز جدیدی نسبت به گذشته نداریم که بگوییم، همان گیم پلی سابق اللخصوص روند گیم پلی Virtua Tennis 2009، سازندگان حتی سعی نکرده اند کمی بازی را از حالت آرکید خارج کنند و کمی به شبیه ساز بودن روی آورند. مشخص نیست بالاخره چه زمانی شرکت سگا، ناشر بازی، اجازه ی تغییر کلی در روند گیم پلی می دهد. نسخه ی Playstation 3 این عنوان مانند Xbox که از کینکت استفاده می کند از Move پشتیبانی می کند. یکی از مشکلات دوربین بازی دقیقا در زمانی خود را نشان می دهد که کسی بخواهد از Move برای پرتاب کردن و ضربه زدن به توپ ها استفاده کند. البته این عنوان به خوبی از PS Move پشتیبانی می کند و تمامی ضربه ها چه از لحاظ دقت و چه از لحاظ قدرت در ضربه زدن دقیقا به خود بازی کننده بر می گردد اما مشکل دوربین اجازه ی لذت بردن تمام و کمال در هنگام استفاده از Move نمی دهد. در هنگام ضربه زدن به توپ توسط Move، دوربین به حالت اول شخص تبدیل می شود و تنها در صفحه شاهد راکت تنیس هستیم اما سریعا پس از ضربه زدن به توپ دوباره دوربین به حالت سوم شخص خود باز می گردد و بازیکن بر روی صفحه ظاهر می شود اما بسیار کمرنگ، تا اینجا احتمال دارد مشکل خاصی از نظر شما به وجود نیاید ولی عمق فاجعه را زمانی احساس می کنید که طی 10 ثانیه چندین بار این صحنه ها تکرار شود و شاهد غیب و ظاهر شدن بازیکن بر روی صفحه ی تلویزیون شوید. با اینکه در هنگام استفاده از Move نیاز به حرکت بازیکن به چپ و راست و حتی جلو ندارید و تنها با زدن دکمه ی T می توانید بازیکن را به عقب برگردانید اما تکرار شدن صحنه های ظاهر و غیب شدن های ناگهانی بازیکن شما را به استفاده از همان کنترل کنسول خود القا می کند.
 
 

نظرت چیه؟
باریکلا!
0%
خوب بود!
0%
بد نیست!
0%
که چی؟
0%
اشتباه!
0%
درباره نویسنده
.:Amin:.

شما باید ورود نظر بگذارید

featured image